Międzynarodowe Zawody w Piłce Siatkowej

W dniach 15 – 20 czerwca 2006 r. odbyły się międzynarodowe zawody w Dillingen, w których uczestniczyły 2 drużyny średzkich siatkarek (14 osób) z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Rolniczych. We współzawodnictwie z dwoma drużynami z Hoyerswerdy i dwoma z Creutzwald (Francja), średzianki zajęły dwa pierwsze miejsca.

Zawody odbywały się w 10 dyscyplinach sportowych. Ogółem brało w nich udział ok. 500 młodych sportowców z miast partnerskich: Hoyerswerda (Niemcy), Dillingen (Niemcy), Crentzwald (Francja) i Środa Wielkopolska.

Powiat Średzki reprezentowały dwie drużyny siatkarek z Liceum Ogólnokształcącego oraz uczennice Zespołu Szkół Rolniczych reprezentujące UKS Środa. Turniej siatkarek zakończył się wielkim sukcesem średzkiej młodzieży.

Zawodniczki z Powiatu Średzkiego zaprezentowały bardzo wysoki poziom wygrywając wszystkie mecze i zajmując pierwsze i drugie miejsce.

Docenili to także organizatorzy, którzy podczas ceremonii wręczania medali zaprosili sportowców z Powiatu Średzkiego na podobne zawody, które planowane są w 2007 roku w Hoyerswerdzie.