Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego

28.01.2021

Grafika przedstawia logo Powiatu Średzkiego

Wczoraj, 27 stycznia br. odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego. Zarząd Powiatu Średzkiego reprezentowali Wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka oraz Sekretarz Powiatu Bartosz Wieliński, jako Pełnomocnik Zarządu.

Podczas obrad Zgromadzenia zostali powołani nowi Członkowie Rady Nadzorczej: Michał Żabiński oraz Przemysław Smulski.

Michał Żabiński, doświadczony samorządowiec, obecnie sprawuje funkcję Skarbnika Ostrowa Wielkopolskiego, w latach 2015 – 2019 sprawował funkcję Skarbnika Powiatu Średzkiego.

Przemysław Smulski w latach 1999 – 2002 zajmował stanowisko Wiceprezydenta Miasta Poznania odpowiedzialnego za mienie komunalne, w latach 2005 – 2010 Radny Województwa Wielkopolskiego, w latach 2005 – 2006 pełnił także funkcję Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W skład Rady Nadzorczej szpitala wchodzi jeszcze jeden Członek Rady, od 2018 roku funkcję tę pełni Dariusz Szymczak, prawnik i samorządowiec, radny Województwa Wielkopolskiego V kadencji.

Na wczorajszym Zgromadzeniu odwołani z Rady Nadzorczej zostali Tomasz Lewandowski, który w Radzie zasiadał od roku 2015  oraz Krzysztof Zedlewski, był członkiem Rady od roku 2018.

Na najbliższym zebraniu Rady Nadzorczej członkowie wybiorą spośród siebie Przewodniczącego.