12 marca br. Wicestarosta Piotr Kasprzak wziął udział w otwarciu Zamiejscowego Biura Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" we Wrześni.

17.03.2015

12 marca br. Wicestarosta Piotr Kasprzak wziął udział w uroczystym otwarciu Zamiejscowego Biura Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" we Wrześni. Biuro to  mieści się w centrum Wrześni, przy ulicy Chopina 8 - kierownikiem jest pan Jacek Konopka.
WSSE „INVEST-PARK" obejmuje w Wielkopolsce tereny w ośmiu miejscowościach (Jarocin, Kalisz, Kościan, Krotoszyn, Leszno, Rawicz, Śrem oraz Września). Wniosek o włączenie kolejnych gruntów oczekuje na decyzję Rady Ministrów. Wałbrzyska strefa chce poszerzyć swoją ofertę inwestycyjną między innymi o nową podstrefę w Książu Wielkopolskim oraz kolejne działki w Kościanie.
W zeszłym roku na budowę fabryki we Wrześni zdecydował się Volkswagen. Niemiecki koncern zainwestuje ponad 3,4 mld złotych i deklaruje zatrudnienie co najmniej 2300 pracowników. Wokół budowanego zakładu WSSE posiada około 100 ha terenów inwestycyjnych. Łącznie w Wielkopolsce wałbrzyska strefa dysponuje ponad 150 ha gruntu.
Projekt Wrzesińska Strefa Aktywności Gospodarczej ma szanse stać się w skali europejskiej modelowym przykładem terenów inwestycyjnych, które stymulują rozwój całego regionu i dają szanse dla lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw. W województwie wielkopolskim, na terenach objętych wałbrzyską strefą prowadzi obecnie działalność 23 inwestorów. Firmy te zatrudniają blisko 4400 pracowników i zainwestowały ponad 2,3 miliarda złotych.
Utworzenie we Wrześni biura WSSE ułatwi zarówno inwestorom, jak i samorządowcom, dostęp do informacji i fachowej pomocy ze strony spółki zarządzającej wałbrzyską strefą. Kontakt tel. +48 61 640 03 008 wrzesnia@invest-park.com.pl.

Żródło: www.invest-park.com.pl