Nie żyje Danuta Muszyńska – Zamorska słynna malarka urodzona w Środzie Wlkp.

Znana m.in. z obrazów przedstawiających portrety dzieci, prezentowanych na wystawach w ramach cyklu „Dzieci świata”. W 2004 r. nagrodzona tytułem Ambasador Powiatu Średzkiego.

03.01.2022

Nie żyje Danuta Muszyńska – Zamorska słynna malarka urodzona w Środzie Wlkp. Znana m.in. z obrazów przedstawiających portrety dzieci, prezentowanych na wystawach w ramach cyklu „Dzieci świata”. Ich reprodukcje zostały wydane w serii pocztówek.
W 2004 roku została nominowana do Sulisława w kategorii Średzianin Roku, w plebiscycie Gazety Średzkiej. Jeszcze w tym samym roku nagrodzona tytułem Ambasador Powiatu Średzkiego.
W październiku 2014 r. jej wernisaż był jednocześnie inauguracją działalności Galerii Miejskiej w Środzie Wlkp. Opowiadała wtedy wiele o swojej rodzinie, Środzie jaką pamięta z lat dziecięcych. Miała 90 lat.

Foto: Agnieszka Piątek