Nie daj szansy AIDS

W tym roku zadaniem uczniów szkół ponadpodstawowych było wykonanie infografiki pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”, która propagowałaby wiedzę o zakażeniach HIV i chorobach przenoszonych drogą płciową. Spośród nadesłanych prac z LO oraz CKZiU zwyciężyła praca Klaudii Król z klasy 3b z LO.

27.12.2021

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Środzie Wlkp. podsumowała etap powiatowy konkursu pt.: „Nie daj szansy AIDS”. Konkurs jest jednym z wielu zadań realizowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną Województwa Wielkopolskiego, wynikających z Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS. W tym roku został on zorganizowany po raz 19.
W tym roku zadaniem uczniów szkół ponadpodstawowych było wykonanie infografiki pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”, która propagowałaby wiedzę o zakażeniach HIV i chorobach przenoszonych drogą płciową. Prace nadesłało 9 uczniów z dwóch szkół - Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Podsumowanie konkursu odbyło się 17 grudnia – ze względu na sytuację epidemiczną zostało przeprowadzone w formie online. Wzięły w nim udział Barbara Rochowiak - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej, Katarzyna Kirschke z Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Środzie, Anna Mendyka, pracownik Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Środzie oraz uczestnicy etapu powiatowego konkursu wraz z opiekunami.
W czasie tego spotkania organizatorzy gratulowali wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie Klaudii Król z klasy 3b z LO w Środzie. Jej praca będzie reprezentowała powiat średzki w etapie wojewódzkim konkursu. Podziękowania skierowano również do nauczycieli  zaangażowanych w realizację konkursu w szkołach.