„Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie średzkim – przebudowa oraz wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Rolniczych oraz CKZiU"

5 stycznia Zarząd Powiatu Średzkiego podpisał umowę z wykonawcą dot. przebudowy pracowni kształcenia zawodowego w ZSR w Środzie Wlkp.

10.01.2022

Powiat Średzki realizuje projekt: „Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie średzkim – przebudowa oraz wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Rolniczych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Środzie Wlkp.”, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Przebudowa obejmie część budynku szkolnego ZSR na poziomie przyziemia (5 pomieszczeń szkolnych) oraz istniejące budynki warsztatów szkolnych, zlokalizowane obok budynku szkolnego, które były zapleczem parku maszynowego mechanizacji rolnictwa, przebudowany zostanie także istniejący plac manewrowy do nauki jazdy dla uczniów.
Pracownie kształcenia zawodowego w obu szkołach zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.
W ZSR doposażone zostaną następujące pracownie: pracownia lotniskowych służb operacyjnych, reklamowa, weterynaryjna, obróbki materiałów i ślusarska, teleinformatyczna.
W CKZiU powstanie pracownia Centrum Nowoczesnych Technologii z wyposażeniem.
Całkowita wartość projektu wynosi 5.413.930,19 zł, natomiast kwota dofinansowania 4.601.840,65 zł.
Przypominamy iż, celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego w powiecie średzkim poprzez inwestowanie w rozwój infrastruktury służącej kształceniu zawodowemu i ustawicznemu.

Więcej o projekcie: https://tiny.pl/95b7b