„Defibrylatory AED w siedzibach Starostwa Powiatowego”

11.01.2022

W siedzibach Starostwa Powiatowego w Środzie od środy 5 stycznia w siedzibie ul. Daszyńskiego 5 oraz od 10 stycznia w siedzibie ul. Czerwonego Krzyża 2 zostały zamontowane na ścianach defibrylatory AED. Urządzenia zostały zakupione wraz ze specjalnymi szafkami oraz odpowiednimi oznaczeniami. Pierwsze urządzenie zostało zamontowane we wspólnym Punkcie Obsługi Klienta Starostwa oraz Urzędu Miejskiego. Drugie urządzenie zostało zamontowane  w Wydziale Komunikacji i Transportu.

Zakup urządzeń był planowany już od 2020 roku, a został zrealizowany w grudniu 2021 roku ze środków zewnętrznych. Darowiznę pieniężną na ten cel Powiatowi Średzkiemu przekazał: Maximus Broker Sp. z o.o. z Torunia. Darowizna została ufundowana z funduszu prewencyjnego za dotychczasową współpracę oraz niską szkodowość w  okresie ostatnich 5 lat do 30 czerwca 2021 roku. Powiat współpracuje z brokerem od 2002 roku w zakresie ubezpieczeń mienia (w tym ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej) i ubezpieczeń pojazdów (komunikacyjnych).
Do 31 stycznia zostaną przeprowadzone szkolenia wszystkich pracowników starostwa oraz urzędu miejskiego i zakładu gospodarki komunalnej pracujących w budynku Daszyńskiego 5.

Warto zaznaczyć, że defibrylatory starostwa są pierwszymi w Środzie na krajowej mapie AED ratujzsercem.pl. Dostępność do pierwszego urządzenia będzie w dni robocze w godzinach 6:00 – 20:00, a drugiego w dni robocze w godzinach 7:00-15:00. Dokonany zakup zwiększy szanse na przeżycie osób u których wystąpi nagłe zatrzymanie krążenia i dzięki temu, usystematyzuje jego rytm.