A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

Trasy wycieczek

 
jest trasą prezentujące kościoły drewniane ziemi średzkiej, które niesłusznie pozostają w cieniu znanych budowli zabytkowych. Trasa przebiega częściowo przez tereny które niegdyś należały do powiatu średzkiego.
news-foto-small
jest fragmentem wielkopolskiego Szlaku Mickiewicza. Na terenie naszego powiatu przebiega jedynie przez Dębno n./Wartą, jednak łącząc w pętlę niektóre miejscowości ze szlaku można stworzyć ciekawą wycieczkę.
 
jest jednym z kilku najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych tras wycieczkowych Wielkopolski. Na terenie powiatu średzkiego przebiega on przez Winną Górę, Środę Wielkopolską i Zaniemyśl.
 
łączy ważniejsze miejscowości związane z wydarzeniami insurekcyjnymi 1848 r., określanymi mianem Wiosny Ludów.
 
Nazywany jest też Szlakiem Bohaterów Serialu "Najdłuższa Wojna Nowoczesnej Europy". Serial ten Telewizja Polska emitowała w roku 1982, a ukazywał on walkę Wielkopolan w zaborze pruskim z germanizacją i o wyzwolenie narodowe.
news-foto-small
Powiatowa Kolej Wąskotorowa jest jedną z ostatnich w Europie, która prowadzi ruch pociągów wyłącznie trakcją parową.
 
jest propozycją krótkiej wycieczki z Zaniemyśla przez Łękno i Polwicę do Śniecisk. Trasa ta związana jest ze znanym poetą naszego regionu Ryszardem Wincentem Berwińskim
 
jest krótką, okrężną wycieczką wokół prastarego Giecza.
news-foto-small
jest krótką wycieczką wzdłuż doliny Warty pośród lasów i łąk.
 
jest trasą poprowadzoną w najbliższe i najciekawisze okolice Zaniemyśla. Wycieczka prowadzi częściowo czerwono znakowanym szlakiem turystycznym, której największymi atrakcjami są zabytki Zaniemyśla, Wyspa Edwarda i Dąb "Dziadziuś".
 
jest ciekawą trasą poprowadzoną wokół największego jeziora w rejonie Zaniemyśl. Prowadzi ona głównie przez lasy, ale zdarzają się równiez odcinki łąkowe i polne. Wycieczka polecana dla turystów pieszczych i rowerzystów.
 
jest krótką wycieczką na pograniczu powiatów średzkiego i wrzesińskiego.
baner300x250