A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

rowerowe

 
Zapraszamy na wycieczki szlakami rowerowymi prowadzącymi przez powiat średzki!
news-foto-small
jest trasą należącą do Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych poprowadzoną w bezpośredniej bliskości Warty, Królowej Wielkopolskich Rzek. Szlak przeznaczony jest szczególnie dla miłośników przyrody.
news-foto-small
jest trasą należącą do Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych. Łączy ona ciekawostki krajoznawcze, architektoniczne i przyrodnicze, prowadząc z północnego do południowego krańca naszego województwa. Przez Powiat Średzki przebiega płd. fragment.
news-foto-small
to bardzo interesująca trasa poprowadzona pośród lasów, łąk i jezior. Mimo że najkrótsza to dostarcza wielu miłych wrażeń, a przez stosunkowo niewielkie oddalenie do Łękna i Zaniemyśla jest bardzo łatwo i szybko dostępna.
news-foto-small
to trasa o zróżnicowanych trudnościach. Początkowo poprowadzona drogą asfaltową wokół Jeziora Raczyńskiego, a następnie drogiami leśnymi. Po drodze ruiny dawnej karczmy nad brzegiem Warty.
news-foto-small
początkowo przebiega pośród miłej dla oka mozaiki łąk i lasów położonej nad Wartą, następnie przekraczając wał morenowy doprowadza do jezior polodowcowych rynny kórnicko-zaniemyskiej, wzdłuż której dojeżdżamy Bnina.
news-foto-small
jest trasą poprowadzoną pośród najatrakcyjniejszych przyrodniczo rejonów gminy Zaniemyśl. Jeziora, lasy z pomnikami przyrody oraz starorzecze Warty pokryte łąkami to atuty, z jakich znane są tutejsze okolice.
baner300x250