A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

Średzka Szkoła Cukrzycy


Odpowiednia wiedza pozwala na wczesne rozpoznanie cukrzycy, jej ustabilizowanie i przeciwdziałanie powikłaniom. Dlatego od 9 lat prowadzone są zajęcia edukacyjne znane jako „Średzka Szkoła Cukrzycy". Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Średzkich Diabetyków.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i obejmują 9 spotkań na których w sposób metodyczny i kompleksowy przedstawiana jest wiedza na temat cukrzycy i jej powikłań, sposobów jej zapobiegania, zdrowego trybu życia itd.

Wykłady prowadzą specjaliści z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz kierownik Poradni Diabetologicznej w Środzie Wielkopolskiej dr Andrzej Paciorkowski. Ponadto odbywają się wykłady i prezentacje dotyczące zdrowej żywności, ziół, glukometrów, sprzętu przydatnego dla diabetyków i inne.

To według specjalistów diabetologów najlepsza inicjatywa edukacyjna w Polsce. W I edycji (rok 2005) w wykładach uczestniczyło średnio około 30 osób, a w roku 2011 średnio 150-180 osób. Wypracowano skuteczne mechanizmy gwarantujące odpowiednią frekwencję i przyswajanie wiedzy. Opracowano odpowiednie materiały merytoryczne kompleksowo traktujące wiedzę o cukrzycy, jej rozpoznawaniu, leczeniu i powikłaniach.

Średzka Szkoła Cukrzycy stała się wzorem dla skutecznie realizowanej w roku 2010/2011 (w ponad 100 miejscowościach) ogólnopolskiej szkoły cukrzycy.

Patronat honorowy nad Średzką Szkołą Cukrzycy obejmuje co roku m.in. Starosta Średzki.

Siedziba Stowarzyszenia Średzkich Diabetyków mieści się przy ul. Kilińskiego 33 (wejście z tyłu budynku).
Biuro jest czynne w pierwszą środę miesiąca w godzinach od 9.00 do 11.00, w każdą następną środę miesiąca w godzinach od 16.00 do 18.00.

 


   
Pan Andrzej Lewandowski - Prezes Stowarzyszenia Średzkich Diabetyków
Pan Andrzej Paciorkowski - kierownik Poradni Diabetologicznej w Środzie Wlkp.
 

spotkanie w ramach Średzkiej Szkoły Cukrzycy 


 

 baner300x250