A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

Kluby sportowe

 
Łącznie we wszystkich gminach naszego powiatu jest ich około 40. Zalicza do nich uczniowskie kluby sportowe, oraz kluby sportowe działające w formie stowarzyszeń, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności gospodarczej.
 
Zostało założone w październiku 2002 r. Jest ono organizatorem Średzkiej Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej.
 
Siatkarki UKS "Środa" to uczennice Gimnazjum nr 3 oraz LO w Środzie Wlkp. Seniorki grają w III lidze, 2 razy uczestniczyły w barażach o II ligę. Młodsze siatkarki z sukcesami grają w rozgrywkach w kategorii: juniorek, kadetek i młodziczek.
 
Klub powstał w 1919 r. Jego siedziba mieści się przy ul. Sportowej 12, w Środzie Wlkp. Drużyna seniorów gra w klasie okręgowej - wschód.
 
Klub powstał w 1977 r. Jego siedziba mieści się przy ul. Poznańskiej 28, w Zaniemyślu. Drużyna seniorów gra w klasie okręgowej – wschód.
 
Z sekcją zapaśniczą działa od 1986 r. Sport ten uprawiają zarówno chłopcy, jak i dziewczęta - łącznie ponad 50 zapaśników. Zawodnicy i zawodniczki rekrutują się ze średzkich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
 
Swoją działalność rozpoczął w 1992 roku. Klub realizuje zadania promujące i propagujące sport i rekreację, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Prowadzi działalność w zakresie rozwoju sportu walki - karate.
 
Powstał w 1997 r. Jego siedziba mieści się w Szkole Podstawowej Nr 2, przy ul. Dąbrowskiego 50, w Środzie Wlkp.
baner300x250