A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego


W Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp. funkcjonuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego  (zorganizowane na bazie Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa), jako wyspecjalizowana komórka organizacyjna zajmująca się szeroko rozumianym zarządzaniem kryzysowym oraz monitorowaniem zdarzeń, które ze względu na swoje rozmiary mogą negatywnie oddziaływać na bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Centrum czynne jest w godzinach pracy Starostwa Powiatowego. Po godzinach urzędowania oraz w dni wolne od pracy kontakt z Centrum jest możliwy pod numerami telefonów komórkowych: 666 073 780 i 666 073 768 (treści rozmów i nr telefonów są rejestrowane).

Centrum w żadnym przypadku nie zastępuje działalności takich służb jak: Pogotowie Ratunkowe (999), Policja (997), Straż Pożarna (998), Pogotowie Energetyczne (991), Gazowe (992), Wodne i Kanalizacyjne (994). Służby te nadal działają na dotychczasowych zasadach i pod dotychczas obowiązującymi numerami telefonów.

Zgłaszanie zdarzeń oraz wezwanie odpowiednich służb jest również możliwe pod międzynarodowym numerem alarmowym 112 (Centrum Powiadamiania Ratunkowego).
 baner300x250