A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

Komunikaty i ostrzeżenia


Komunikaty i ostrzeżenia Regionalnego Systemu OstrzeganiaPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Środzie Wlkp. informuje, że od 1 stycznia 2015 r. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. uruchomiło aplikację - Regionalny System Ostrzegania - RSO.
Celem tej aplikacji jest informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a także edukacja poprzez publikowanie poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych. System wykorzystywany jest w Telewizji Regionalnej oraz w sieci komórkowej. Na ekranie telewizora w razie zagrożenia pojawi się krótki komunikat. Warunkiem jest włączenie telewizora i funkcji wyświetlania napisów DVB-T lub posiadanie odbiornika z funkcją HbbTV (telewizja hybrydowa). Pełna treść komunikatu jest także dostępna w telegazecie od str. 430. Użytkownik zobaczy tylko komunikat obowiązujący w województwie na terenie którego się znajduje. W telefonii komórkowej ostrzeżenia będą mogli odbierać użytkownicy systemu Android, iOS i Windows.
Aplikacja jest bezpłatna i możliwa do pobrania ze strony internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Użytkownicy aplikacji, po jej pobraniu i zainstalowaniu mają dostęp do wszystkich komunikatów i ostrzeżeń także do informacji drogowych i stanu wód w rzekach.
W aplikacji pojawiają się komunikaty i ostrzeżenia o najistotniejszych i najgroźniejszych zjawiskach. Nie będzie w niej ostrzeżeń o niewielkich utrudnieniach w ruchu drogowym czy też o przymrozkach. System nadal będzie udoskonalany i rozbudowywany. Aplikacja RSO jest istotnym narzędziem w systemie ostrzegania ludności ponieważ pozwala przekazywać informacje przed wystąpieniem negatywnych zjawisk szerokiej rzeszy mieszkańców, w tym również naszego regionu.Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
baner300x250